Sarchem, yüksek kalitedeki deri kimyasallarını İstanbul’da kurulu modern üretim tesislerinde üretmektedir ve Sarchem’in aynı zamanda Çin, Tayland, Meksika ve Almanya’da merkez ofisleri bulunmaktadır.
Sarchem uzun yıllara yayılan tecrübesini ve uluslar arası know-how’ını kullanarak ürünlerini, 22 den fazla ülkeye ihraç etmektedir. Ayrıca Sarchem, ürünlerinin satış öncesi ve satış sonrası teknik desteklerini ve teknik bilgilerini uygulamalarıyla birlikte sağlamaktadır. Bu servise, özel çözüm gerektiren veya özel ihtiyaç duyulan her turlu uygulamalar da dahildir.
Sarchem; giysi, ayakkabı, çanta, döşemelik ve otomobil döşemelik derilerine yönelik deri kimyasallarını geniş ürün yelpazesi ile sektöre en uygun seçenekleri, en yüksek kalite eşliğinde sunar. Sarchem ürünleri, müşterilerin ihtiyaçlarına tam olarak cevap verir ve Sarchem, servis hizmetleriyle müşterilerinin yüksek başarıya ulaşmasına yardım eder.
Sarchem ürünlerini en yüksek kalitede sağlamayı devam ettirmek için Sarchem Toplam Kalite Yönetim felsefesini uygulamaktadır ve geliştirme, üretim ve hizmet alanında Sarchem ISO 9001 sertifikasına sahiptir. Çevreye duyarlılık politikası gereği, muhteviyatının global çevreye zarar verdiği hiçbir ürün Sarchem ürün yelpazesi içinde yer almamaktadır.
Sarchem, bilginin evrensel kuvvetine ve araştırmaların rehberliğindeki gelişime inanır ve parolası şudur:


"Bilgi kuvvettir!"