Sarchem Yağlama Maddeleriyle Kalitesi İki Kat Arttırılmış Deri Artikellere Ulaşın

Yenilikçi ve Müşteri Odaklı Finisaj Kimyasalları & Yağlama Maddeleri

Deri Sektörü için özellikli finisaj kimyasal maddeleri üreten Sarchem Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıalemdaroğlu, Deri Yağlama Maddelerini de SARCUROL markasıyla mevcut ürün portföyüne almış bulunmaktadır. SARCUROL ürün grubu, SARCHEM bünyesindeki Araştırma ve Geliştirme Laboratuarlarında, Deri Sektörü'nün ihtiyaçları doğrultusunda yapılan kapsamlı çalışmalar sonucunda geliştirilmiştir.

Ömer Sarıalemdaroğlu aynı zamanda günümüz Deri Sektörü'nde gittikçe artan ve çeşitlenen nitelikli deri isteklerine cevap verebilecek özellikteki Deri Yağlama Maddelerinin, Tuzla/İstanbul'da bulunan SarChem fabrikasında 19 Ağustos 2011 tarihinde açılmış olan ve sadece Deri Yağlama Maddeleri üretmek için tesis edilen iki yeni reaktörden oluşan ( Yıllık 8.000 ton kapasiteli ) yeni ünitede üretilmekte olduğunu açıklamaktadır. Her türlü deri işlemesinde kullanılabilecek özellikli Deri Yağlama Maddeleri müşterilerimize sunulmak için tesislerimizde hazırlanmakta ve depolanmaktadır. Böylece Deri Yağlama Maddeleri, Deri Sanayicimize sevk miktarı ve ürün amadeliği gibi avantajlarla yerli ürün olarak sunulabilecektir.

SarChem A.Ş. bünyesinde, yeni Deri Yağlama Maddeleri'nin yanında nitelikli Akrilik Polimer Emülsiyonları, Poliüretan Dispersiyonlar, Kazein Esaslı Ürünler, Su Bazlı Pigment Pastalar, Silikon Bazlı Tuşe Maddeleri, Vaks Emülsiyonları ve Diğer Yardımcı Ürünlerin üretimini yapmaktadır. Yeni geliştirdiğimiz Deri Yağlama Maddeleri ile birlikte ürün portföyümüzü daha da geliştirerek deri endüstrisinin farklı ürün ihtiyaçlarına cevap vermek konusunda önemli bir kilometre taşını da geride bırakmış bulunmaktayız. Firmamızın üretiminin %70 i Çin, Hindistan, Rusya ve Pakistan başta olmak üzere 22 ülkeye ihraç edilmektedir. Ayrıca SarChem A.Ş.'nin Almanya, Çin, Tayland ve Meksika'da büro ve depoları bulunmaktadır.